Vozový park SAD Prievidza omladila nová flotila autobusov

Klimatizácia je v nových prímestských autobusoch samozrejmosťou, nechýbajú však ani LCD infopanely a internetové pripojenie. 

SAD Prievidza zaradila v roku 2017 do prevádzky 40 nových autobusov. Dopravná spoločnosť tak podľa jej generálneho riaditeľa Michala Danka zlepšila kvalitu služieb a bezpečnosť cestujúcich, navyše zabezpečila aj plynulú prevádzku jednotlivých spojov. Investícia sa týkala autobusov rozmerov 10,5 až 12 metrov značiek Iveco a SOR, ktoré boli zaradené do prímestskej autobusovej dopravy v obsluhovaných smeroch Prievidza, Partizánske a Bánovce nad Bebravou.

„Zámerom SAD Prievidza bolo zlepšenie kvality prepravy a kultúry cestovania, keďže v roku 2016 naše autobusy najazdili takmer osem miliónov kilometrov,“ uviedol Michal Danko, generálny riaditeľ SAD Prievidza.

Nízko podlažný autobus Iveco Crossway, ktorý pribudol do vozového parku SAD Prievidza, bol špeciálne navrhnutý pre prímestskú dopravu. Je to univerzálny a spoľahlivý dopravný prostriedok, ktorý sa vďaka svojím kvalitám stal jedným z najpredávanejších prímestských autobusov v Európe. Do flotily 167 prímestských autobusov patria aj autobusy značky SOR, ktorá je známa modernými a ekologickými autobusmi. Nové technológie, vysoká kvalita, spoľahlivosť a ojedinelé konštrukčné riešenia sú základom pre ekonomické hospodárenie dopravcu. Nové autobusy znížili priemerný vek flotily na 4,8 roka.

Ako vysvetlil generálny riaditeľ spoločnosti, snahou SAD Prievidza bolo vypracovanie optimálneho plánu obnovy vozidlového parku tak, aby spĺňal požiadavky trhu, kvalitu cestovania a spokojnosti zákazníkov. Moderné informačné technológie, LCD infopanely, klimatizácia a iné doplnky ako napríklad internetové pripojenie wifi sa stali neodmysliteľnou súčasťou a štandardom výbavy.

„Pohyb autobusov monitorujeme online pomocou GPS a vďaka elektronickým pokladniciam máme presné záznamy o počte cestujúcich na jednotlivých trasách. To nám slúži na určenie kapacity vyťaženosti autobusov pre ďalšie plánovanie tak, aby sme premávku prímestských liniek prispôsobili požiadavkám trhu,“ dodal Michal Danko.

SAD Prievidza vznikla v roku 1949 od kedy prioritne zabezpečuje regionálnu dopravu. Ťažiskom sú okresy Prievidza, Bánovce nad Bebravou a Partizánske. Komplexne obsluhuje tiež mestskú hromadnú dopravu v Prievidzi, Bojniciach, Handlovej, Partizánskom a v Bánovciach nad Bebravou. SAD Prievidza je jedným z najvýznamnejším zamestnávateľov a v súčasnosti zamestnáva viac ako 400 zamestnancov.Naspäť na Blog