V modrých autobusoch SAD Prievidza sa opäť objavil revízor

Ranná cesta do práce či do školy je niekedy veľmi náročná záležitosť. Vstať skoro ráno, keď už slniečko nesvieti do izby tak, ako cez leto, občas vyžaduje pevnú vôľu a disciplínu. Hlavne, keď je potrebné stihnúť ranný autobus… Takmer všetci poznáme tento pocit.

SAD Prievidza, spolu s podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja, sa rozhodla spríjemniť cestujúcim v rámci Európskeho týždňa mobility ranné cestovanie  v modrých prímestských autobusoch a pozvať staro-nového revízora v podaní Lukáša Latináka, ktorý minulý rok rozžiaril tváre cestujúcich.

Do prvého ranného spoja „netypický revízor“ nastúpil o 6 hodine ráno. Prvá jazda sa niesla v kľudnom duchu. „Minuloročné výkriky zanechali stopy na pánovi zvukárovi, ktorý natáčal video. Ale najmä pri prvých ranných spojoch ľudia prebúdzali skôr mňa, ako ja ich,“ priznal herec.

Viacerých cestujúcich príchod revízora prekvapil, no herec ich ukľudnil slovami: „nestresujte, nestresujte!“ Jednej z cestujúcich dokonca poradil „ešte by ste driemali? Tak nech sa páči, do zadnej päťky!“

„Veľká Čausa, Malá Čausa, Veľká Kauza, Malá Kauza“ Lukáš skontroloval nielen lístky cestujúcich, ale aj to, či dostali zľavy na celých lístkoch na základe kampane počas Európskeho týždňa mobility, ktorú pre cestujúcu verejnosť pripravil Trenčiansky samosprávny kraj.

Revízor čiernym pasažierom?

„Aj mne sa stalo, že som občas cestoval na čierno. Pokiaľ som o tom, nevedel, cítil som sa v poriadku, no keď som to zistil, nebolo mi všetko jedno. Adrenalín mi počas jazdy stúpol. Sledoval som každú zastávku, či niekto „podozrivý“, kto by mohol byť revízorom nepristúpil“ povedal herec, ktorý si raz počas svojho študentského života zabudol v septembri obnoviť preukážku.

SAD Prievidza vykonáva občasné dopravné kontroly, no stále je príjemnejšie stretnúť Lukáša Latináka, než skutočného revízora.Naspäť na Blog