TRANSDEV SLOVAKIA PREVZALA DOPRAVCU SAD PRIEVIDZA A VSTUPUJE TAK NA TRH SLOVENSKEJ PRÍMESTSKEJ AUTOBUSOVEJ DOPRAVY

Transdev Slovakia a.s. sa k 3. augustu 2022 stala vlastníkom 100% akcií spoločnosti SAD Prievidza a.s.

 

SAD Prievidza je tradičným dopravcom s takmer 400 zamestnancami a dlhoročnými skúsenosťami v rôznych segmentoch autobusovej dopravy. Zaisťuje predovšetkým regionálnu dopravu vo verejnom záujme na základe zmluvy o poskytovaní prímestskej dopravy na území Trenčianskeho kraja. Prevádzkuje tiež mestskú hromadnú dopravu v mestách Prievidza, Bojnice, Partizánske, Bánovce nad Bebravou a Handlová. Okrem toho poskytuje aj zájazdovú a zmluvnú dopravu. Flotilu autobusov tvorí 214 autobusov na dieselový pohon a stlačený zemný plyn.

 

Vďaka tejto akvizícii zamestnáva slovenský Transdev takmer 600 kolegov a prevádzkuje cez 300 autobusov. Činnosť vo verejnej autobusovej doprave na Slovensku začal Transdev v januári 2022, a to zabezpečením mestskej autobusovej dopravy v Nitre.

 

V nadväznosti na úspechy vo verejnom obstarávaní v roku 2020 a 2021, je akvizícia SAD Prievidza ďalším skvelým pokračovaním podnikateľského rastu skupiny Transdev na Slovensku. SAD Prievidza je uznávaným obchodným partnerom s dlhoročnou vysokou úrovňou poskytovaných služieb. Tešíme sa, že budeme spolu so zamestnancami spoločnosti ďalej rozvíjať podnikanie Transdev na Slovensku,“ hovorí Radim Novák, generálny riaditeľ Transdev pre Českú republiku a Slovensko.

 

Verím, že sme pre ďalší rozvoj a budúcnosť spoločnosti SAD Prievidza vybrali toho najlepšieho majiteľa, ktorý nadviaže na naše úspechy. Transdev je nadnárodný inovatívny hráč v doprave, ktorý sa veľmi rýchlo etabloval na českom i slovenskom trhu a je považovaný za spoľahlivého dopravného partnera. Sme presvedčení, že Transdev prinesie zamestnancom spoločnosti a jej obchodným partnerom ďalšiu perspektívu,“ hovorí Maroš Buocik, predchádzajúci akcionár spoločnosti SAD Prievidza.

 

Hodnota transakcie nebola zverejnená.

 

O Transdeve:

Transdev je prevádzkovateľom a globálnym integrátorom mobility, poskytuje ľuďom slobodu pohybu, a to vďaka spoľahlivému a inovatívnemu riešeniu v doprave. Sme hrdí na to, že každý deň zabezpečujeme dopravu 11 miliónom cestujúcich tým, že ponúkame efektívne, ľahko využiteľné a ekologické dopravné služby, ktoré spájajú ľudí a komunity.

Náš prístup je zakorenený v dlhodobých partnerstvách s podnikmi a orgánmi verejnej správy, ako aj v neustálom hľadaní tých najbezpečnejších a inovatívnych riešení mobility. Sme tím ľudí, ktorý slúži ľuďom, Transdev je definíciou mobility.

 

Skupinu Transdev vlastní francúzska finančná inštitúcia Caisse des Dépôts (66%) a nemecká skupina RETHMANN (34%). Zamestnáva takmer 82 000 ľudí v 18 krajinách sveta a v roku 2021 dosiahla celkové príjmy vo výške 7 miliárd EUR.

Ďalšie informácie nájde na www.transdev.com alebo na mobilnej aplikácii MY Transdev app z App Store alebo Google Play.

 Naspäť na Blog