Súťaž o 3 celoročné cestovné lístky – MHD Prievidza / Bojnice

Vyhrajte tri ročné časové lístky na MHD v Prievidzi a v Bojniciach

 

Mesto Prievidza a Mesto Bojnice v spolupráci s SAD Prievidza pripravilo v rámci podpory Európskeho týždňa mobility pre občanov súťaž o 3 celoročné lístky na cestovanie v mestskej hromadnej doprave v Prievidzi a v Bojniciach.

Vďaka časovým lístkom zavedeným od apríla tohto roku, môžu obyvatelia Prievidze a Bojníc cestovať cenovo výhodnejšie. S blížiacim sa začiatkom školského roku a septembrovým týždňom mobility mestá pripravili súťaž o ročný cestovný lístok. Ak si od 28.8. do 22.9. zakúpite časový lístok na tri mesiace môžete sa zapojiť do súťaže o tri ročné lístky a cestovať tak celý rok zadarmo.

Cieľom novej tarify zavedenej v apríli tohto roku, bolo zvýhodniť najmä pravidelných cestujúcich, ktorí získali novú možnosť zakúpiť si výhodné časové cestovné lístky. K zavedeniu novej tarify mesto Prievidza pristúpilo po jedenástich rokoch. Dôvody boli rovnaké ako u mnohých ďalších samospráv, ktoré sa k tomuto kroku v posledných mesiacoch odhodlali. Medzi najpodstatnejšie patrili zvyšujúce sa náklady na elektrinu a pohonné hmoty.

„Novou tarifou sme chceli cestujúcich motivovať, aby uprednostňovali kúpu lístka elektronicky dopravnou kartou pred hotovostnou platbou, čím by sa čiastočne pozitívne ovplyvnilo meškania spojov kvôli prestojom autobusov na zastávkach pri nástupe väčšieho počtu cestujúcich,“ hovorí referent pre dopravu Ing. Michalík a dodáva, „keďže od zavedenia tarify evidujeme nárast platby dopravnými kartami, zdá sa, že sa nám to úspešne podarilo.“

Časové lístky pre ešte výhodnejšie cestovanie

Novinkou bolo i zavedenie tzv. predplatných časových cestovných lístkov. Okrem finančného zvýhodnenia majú cestujúcich motivovať k častejšiemu používaniu mestskej hromadnej dopravy. Pri cenách predplatných časových lístkov platí, že čím je dlhšia platnosť, tým je cestovanie cenovo výhodnejšie. Napríklad v prípade obyčajného ročného lístka za 169 € môže cestujúci pri každodennom používaní MHD cestovať iba za 0,46 €/deň. Časové cestovné lístky si môže verejnosť zakúpiť len s dopravnou kartou, a to na obdobie 7, 30, 90 a 365 dní.

„Najväčší záujem evidujeme pri 30-dňových časových lístkoch, no obyvatelia siahajú aj po trojmesačných a ročných,“ hovorí Michalík a dodáva, „keďže tieto lístky sú najvýhodnejšie, no zároveň jednorazovo najviac zaťažia domáci rozpočet, pripravili sme v spolupráci s dopravcom a mestom Bojnice pre cestujúcich v rámci septembrovej kampane európskeho týždňa mobility súťaž o tri ročné lístky.“

Každý, kto si v termíne od 28.8. až do 22.9. 2023 zakúpi trojmesačný časový lístok, bude automaticky zaradený do losovania o tri ročné lístky v hodnote 169 eur. Obyvatelia sa nemusia nikde registrovať, losovanie prebehne na základe evidencie dopravcom cez dopravné karty.

 Naspäť na Blog