Revízor Lukáš Latinák v SAD Prievidza

Na cestujúcich v modrých autobusoch v Prievidzi a v okolí čakalo milé prekvapenie.

Prievidzská SAD-ka si pripravila pre cestujúcich v rámci Európskeho týždňa mobility za podpory TSK akciu s názvom REVÍZOR.

Role revízora sa zhostil známy slovenský herec Lukáš Latinák, ktorému uniforma revízora padla ako uliata. „Nechcel som ľudí strašiť, preto som sa snažil byť milý.  Ale párkrát som aj skríkol, že revízia. Nech sa preberú. To mali grátis, namiesto rannej kávy,“ zažartoval.

Cieľom tejto akcie bolo zviditeľniť autobusovú dopravu a umožniť cestujúcim prežiť niečo nečakané po ceste do zamestnania, či zo školy. „Chceli sme upozorniť na to, že autobusy sú skvelá forma dopravy pre ľudí. Rovnako sme sa snažili priniesť do autobusov trocha rozruchu a komédie, aby sme ľuďom spríjemnili deň,“ vysvetlila Linda Delgado Turcerová z marketingového oddelenia SAD Prievidza.

Lukáš Latinák sa role revízora zhostil bravúrne. „Reakcie verejnosti  boli vynikajúce. Všetci cestujúci hneď spozorneli, keď vstúpil do autobusu a zakričal autoritatívnym tónom hlasu: ´Kontrola cestovných lístkov!´. Po pár sekundách, keď si cestujúci uvedomili, kto to v skutočnosti je, nálada v autobuse sa hneď zmenila. Bol to zážitok pre cestujúcich, ale aj pre nás všetkých,“ povedala Delgado Turcerová.

Nezvyčajný revízor vyčaroval úsmev na tvári nielen cestujúcim v prímestskej doprave, ale aj na autobusovej stanici, či zastávkach, kde čakal na prestup. „Lukáš Latinák je skvelý herec aj človek, takže vie vycítiť, ako sa s ľuďmi baviť. Rovnako je aj výborný improvizátor, takže vedel kreatívne zareagovať na akúkoľvek situáciu jemu svojskou ľudskosťou.“ opísala Delgado Turcerová.

Podľa slov Lukáša Latináka „kontrolór lístkov je z časti divné zamestnanie. Človek musí byt pripravený na to, že ide zastrašovať ľudí a naháňať tých, čo chodia načierno. Niekedy sa aj mne stalo, že som nestihol zaplatiť preukážku alebo kúpiť lístok, a tak som pár jázd na čierno absolvoval. Keď som nemal lístok, ale aj keď som mal lístok, tak to bol najväčší stres a šok, keď vošli chlapi všetkými dverami a jeden skríkol revízia cestovných lístkov. Tak mi poskočilo srdce a zvýšil sa tep,“ zaspomínal.

Videá z natáčania si môžete pozrieť na: https://www.youtube.com/results?search_query=sad+prievidzaNaspäť na Blog