Od 2.3.2022 – prímestská doprava –  bezplatná doprava pre ľudí prichádzajúcich z Ukrajiny

Krízový štáb Trenčianskeho samosprávneho kraja zasadol v pondelok 28. februára 2022, aby zareagoval na utečeneckú krízu, ktorá je dôsledkom aktuálnej situácie na Ukrajine. Župa ponúka pomocnú ruku s jej zvládnutím, pripravený je súbor opatrení s priamym dosahom na ľudí, ktorých vojna vyhnala z ich domovov.

V súvislosti s prijatým opatrením Ministerstva dopravy a výstavby SR poskytovať nulové cestovné v železničnej doprave pre utečencov z Ukrajiny a výzvu ministra dopravy Andreja Doležala, aby rovnaké opatrenie uplatnili aj ostatní objednávatelia služieb vo verejnom záujme na Slovensku, Trenčiansky samosprávny kraj v spolupráci SAD Prievidza a SAD Trenčín zaviedol bezplatné cestovanie v prímestskej autobusovej doprave pre všetkých ľudí prichádzajúcich z Ukrajiny odo dňa 02.03.2022. Bezplatné cestovné v prímestskej autobusovej doprave na území Trenčianskeho samosprávneho kraja je určené pre občanov z Ukrajiny, ktorí vzhľadom na prebiehajúci vojenský konflikt na Ukrajine opustili domovskú krajinu.

 „Od stredy tohto týždňa bude prímestská autobusová doprava na území kraja pre utečencov z Ukrajiny, ktorí majú štatút cudzinca žiadajúceho o poskytnutie dočasného útočiska, zdarma, a to na základe potvrdenia vydaného Policajným zborom SR,“ povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška. (celú správu nájdete na: https://www.tsk.sk/aktualne-spravy/tlacove-spravy/2022/utecencom-z-ukrajiny-zupa-poskytne-ubytovanie-bezplatnu-dopravu-aj-materialnu-pomoc.html?page_id=894844)

Bezplatná autobusová doprava je určená pre cestujúcich, ktorí sa preukážu dokladom o prekročení slovensko – ukrajinských hraníc nie starším ako 24.2.2022, kde prevádzkovateľom dopravy je SAD Prievidza a SAD Trenčín.Naspäť na Blog