Európsky týžden mobility 2021 – Cesta autobusom je šetrná k životnému prostrediu

Dňa 16.9.2021 odštartoval Európsky týždeň mobility, ktorí trvá do 22.9.2021. Do tohto projektu sa tradične, ako každý rok, zapojila aj SAD Prievidza s kampaňou Cesta autobusom je šetrná k životnému prostrediu.

Cieľom je poukázať a pripomenúť, aké dôležité je životné prostredie a ako každý je jeho súčasťou. Jedným z krokom, ako prispieť k jeho ochrane, je aj spoločná doprava a cestovanie autobusmi.

SAD Prievidza pripravila na toto obdobie aj rôzne súťaže pre cestujúcich, v ktorých sa môžu vyjadriť, ako okrem cestovania autobusmi pristupujú k ochrane životného prostredia, aké kroky robia, čo by navrhovali a kto ich z ich okolia inšpiruje.

Pokiaľ by ste sa aj Vy chceli zapojiť, informácie nájdete na Facebookovej stránke SAD Prievidza. https://www.facebook.com/sadpdofficial

Ďalšie výhody, ktoré môže cestujúci získať v rámci európskeho týždňa mobility, je možnosť aktivovať si virtuálnu dopravnú kartu zadarmo. Každý, kto sa rozhodne si ju aktivovať do 31.10. 2021, ju získa zadarmo a zároveň aj jej prve predĺženie po roku bude mat zadarmo.  http://www.kartavmobile.sk

Do projektu sa zapojilo aj Mesto Partizánske, ktoré cestujúcim poskytlo možnosť cestovania v MHD dňa 22.9.2021 zdarma.

Je veľa ciest, no tá, ktorú zdieľame s ostatnými je najkrajšia.Naspäť na Blog