Cestovné v MHD zaplatíte aj z pohodlia domova

Autobusový prepravca MHD spustil novú formu dobíjania kreditu cestovných kariet. Kredit na dopravných kartách MHD si môžete dobiť už aj z pohodlia domova. Stačí navštíviť internetovú stránku SAD Prievidza.

SAD Prievidza spúšťa pre svojich zákazníkov z okolia Prievidze, ale aj Partizánskeho a Bánoviec nad Bebravou elektronické dobíjanie kreditu na cestovných kartách. Cestujúci si môžu prostredníctvom novej služby vybaviť aj novú čipovú kartu.

„Zaznamenávali sme nespočetné množstvo podnetov zo strany rodičov, ktorí sa necítili komfortne a hlavne bezpečne, keď bola jediná možnosť dobíjania cestovného kreditu iba priamo v autobusoch. Vznikali tak situácie, kedy museli svojim deťom zveriť väčší objem peňazí a následne deti si mohli dobiť cestovný kredit iba za hotové peniaze. V dnešnej zložitej dobe chceme predovšetkým bezpečnosť detí, a preto spúšťame aj formu elektronického dobíjania kreditu,“ opísal potrebu zmien generálny riaditeľ SAD Prievidza Michal Danko. Ako ďalej pokračoval,  „ nový systém  ponúka elektronické dobíjanie cestovného kreditu na mestskú hromadnú dopravu ako aj prímestskú dopravu.“

Využitie tejto služby z pohodlia domova je veľmi jednoduché. Stačí, ak cestujúci navštívi webovú stránku autobusového prepravcu SAD Prievidza www.sadpd.sk. Funkcia dobitie kreditu, ako aj zakúpenie novej dopravnej karty, je na webovej stránke prístupná v sekcii „Internetový predaj“.

Ak si cestujúci plánuje dobiť kredit na už existujúcej karte, jednoducho zadá číslo svojej cestovnej karty a potvrdí svoje bankové detaily. Dobrou správou je aj kompatibilita s Medzinárodnými preukazmi študenta ISIC.

Pre vybavenie novej karty stačí, ak klient zadá svoje údaje, nahrá fotografiu a cestovná karta bude cestujúcemu doručená poštou.Naspäť na Blog