Celo vozidlová dezinfekcia dopravných prostriedkov

SAD Prievidza, poskytovateľ verejnej dopravy v okresoch Prievidza, Partizánske a Bánovce nad Bebravou, pokračuje v opatreniach, aby sa čo najefektívnejšie zamedzilo šíreniu akýchkoľvek vírusov v prostriedkoch verejnej dopravy vzhľadom na vzniknutú situáciu.

V sobotu, 14.3.2020 spoločnosť v spolupráci s členmi civilnej ochrany z Chrenovca-Brusna, začala aplikovať celo vozidlovú dezinfekciu dopravných prostriedkov na základe rozprašovania dezinfekčného prípravku Everbrite Ultra po celom autobuse generátorom hmly aerofog.  V sobotu sa dezinfikovali autobusy na prevádzke Prievidza a Handlová, v nedeľu sa pokračovalo v Bánovciach nad Bebravou a v Partizánskom. Dezinfekčný roztok, ktorý zabezpečil dopravca, sa naniesol v interiéroch autobusov, najväčší dôraz sa kládol na najviac exponované miesta – madlá, tlačidlá, pracovné miesto šoféra.  Prístroje zabezpečili členovia civilnej ochrany.

Od 16.3. 2020 platí povinnosť nosiť rúšky, resp. sa chrániť akoukoľvek formou (šatkou/šálom) pri nástupe do autobusu a počas celého cestovania. Dopravca žiada cestujúcich, aby si nesadali na prvé dve sedadlá za miestom šoféra, a v rámci zamedzenia styku so šoférom, aby si cestovné karty dobíjali cez eshop a používali platbu čipovou kartou a nie hotovosťou. Vodiči autobus sú na základe informácií od Ministerstva zdravotníctva SR oboznámení o dodržiavaní hygienických predpisov.

Čakárne v Partizánskom a Bánovciach nad Bebravou sú kvôli združovaniu občanov zatvorené, informačné kancelárie poskytujú informácie len na telefónnych číslach.

Ďalším z opatrení je obmedzenie mestskej hromadnej dopravy v Prievidzi, Partizánskom, Handlovej  a Bojniciach, ktorá od 17.3. až do odvolania jazdí v režime „ako v sobotu“. Pre prímestskú dopravu toto nariadenie platí od 18.3.2020. MHD v Bánovciach nad Bebravou jazdí podľa prázdninového režimu.

SAD Prievidza žiada verejnosť o spoluprácu v rámci dodržiavania nariadených opatrení.Naspäť na Blog